Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineorganistowka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: CIEPŁY DOMEK
52223 odwiedzin | wpisów: 62, komentarzy: 243, obserwuje: 77
 

Wyklejanka

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kupiłem białą okleinę meblową,  bo malowanie tych ścianek to pomyłka. Pomyślałem po prostu,  że z czasem emulsja się obije  i zabrudzi a okleinę zawsze można umyć lub wymienić.  Pomysł na regały uważam za jeden z lepszych na tej budowie. 

Kupiłem też prowadnice kulkowe do szuflad pod schodami.  Zapowiada się ciekawy tydzień. 


Jest dobrze :D

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przewiert sterowany w trakcie. Panowie fachowcy od wczoraj przygotowują się do przewiertu, jak dziś schodziłem, to chyba było już po akcji, ale głowy nie dam, nie chciało mi się sprawdzać czy w tym wykopie jest już rura pod kabel. Cały dzień zleciał na przykręcaniu gniazdek.

Półki pomalowane, niestety malowanie płyt gipsowych stanowiących tył pólek nie jest bobrym pomysłem. Będę musiał zainwestować w białą okleinę. Przyszła też okleina na słup w salonie, jutro powinien już wyglądać normalnie a nie "jak na budowie". Zamówilem okleinę "stare drewno" aby zegrać słup i belkę z podłogą. Chyba się uda ;)


Zainwestowałem też całe 120 w pilarkę ręczną w Biedronce. Futryny do drzwi wewnętrznych trzeba czymś ciąć. No a od wiosny trza będzie się wziąć za garaż, bo drewno konstrukcyjne zostało i czeka pod zadaszeniem na swoją kolej.


Parę zdjęć

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Foty z telefonu.

Rzeczone półki w ściance przy schodach.blog budowlany - mojabudowa.pl

Klapa do spiżarni:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Klapa do piwnicy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

W wiatrołapie będą szafki na buty chowane pod schody, na razie dziury w ścianie:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z czasem będzie coś takiego:

blog budowlany - mojabudowa.pl


Widok z pokoju córki:

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (3)
autor:dom-na-maxa  dodano: 2015-02-07 | 17:25:02
Ale się szybko uwinęliście ze wszystkim! Widok z okna cudny, intrygujące panele- wyglądają jak surowa, wieloletnia decha, albo jakiś bal drewniany, z którego kiedyś budowało się domy, obecnie "wyśmigany" przez wiatr, słońce i mróz... Nie będziecie utykać na tej rączce od klapy? Na piwnicę uważajcie- kiedyś się zamyśliłam i do takiej wleciałam! No chyba że jesteście bardziej rozgarnięci, to na pewno nie wlecicie:) Czekam na finalne zdjęcia, pozdrawiam:)
Odpowiedź do dom-na-maxa
autor:organistowka  dodano: 2015-02-07 | 19:29:40
Panele to classen "Świerk tatrzański". Spodobał się nam od pierwszego wejrzenia. Wszystkie inne były po nim "jakieś takie" ;)

Klapa w kuchni ma uchwyt wpuszczony, do piwnicy uchwyt jest w takim miejscu, że nie będzie się po nim chodzić.
autor:marcelina  dodano: 2015-02-07 | 23:15:35
To już umeblowane? Super tempo. Fajne te wejścia do piwniczek, jak w starym domu. Widoki obłędne!!!

A prądu jak nie było, tak ni ma :(

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Firma, która miała robić przewiert sterowalny dla Tauronu, na innej robocie straciła głowicę wiercącą, więc prąd znowu przesunął się w czasie. Nieco to irytujące, bo właściwie moglibyśmy już mieszkać. Ale w końcu zapewne się uda więc nie rwiemy włosów z głowy.

Bufor ciepła udało się w końcu zaizolować. Najpierw z folii paroizolacyjnej zrobiłem otoczkę a następnie w przestrzń pomiędzy folią a buforem - minimum 7 a max 40 cm - nawrzucaliśmy z małżonką ścinków wełny użytej do konstrukcji.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Za buforem znalazły się trzy zawory, dorobiłem do nich podejścia szarą rurą kanalizacyjną fi100.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Piecyk rakietowy do CWU w końcu ruszył jak trzeba. Teoretycznie powinien działać bez komina, tylko rura wydechowa przez ścianę. I tak działa jeśli nie ma wiatru. Po przedłużeniu w górę o metr, działa praktycznie w każdych warunkach. Piec jest oparty na technologi "Rocket Mass Heater". Malutki, połyka drewno, nie pogardzi też pelletem, do drewna dosypuję trociny. Wszystko ma być suche. Niestety takiego drewna nie mam, odpadów z konstrukcji wystarczyło na dwa palenia testowe, i wtedy piecyk faktycznie huczy aż miło, na drewnie sezonowanym rok, nie jest już tak dobrze, ale to i tak wszystko jeszcze faza eksperymentalna, bo piec taki jest - z tego co mi wiadomo - jedynym na świecie :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak widać jest niewielki, raptem koło metra wysokości i jakieś pół metra średnicy. Ciekawskim polecam poszukać tematów "rocket stove" i "rocket mass heater", "piec rakietowy".

W domu praktycznie możemy mieszkać, pozostało wstawić drzwi wewnętrzne - przywiozłem dzisiaj z promocji w Castoramie. Odrzwia zrobimy z drewna konstrukcyjnego.

Od paru dni robię półki na książki w ściankach na klatce schodowej. Bo pasowałoby w końcu to pomalować i obić schody wykładziną. Po tym zostanie powieszać lampy i dokończyć osadzanie gniazd. A w międzyczasie Tata zrobi schodki do spiżarki. Klapę już pięknie ukryłem w podłodze, zawiasy znalazłem w Irlandii (!), w Polsce też były tylko nie pod nazwą zawiasy a "Podnośnik sprężynowy klapy" - właściwie jak mogłem się tego nie domyślić??? :)

Fotki z wewnątrz będą jak nieco ogarnę budę, bo na razie chaos króluje ;)


 
Pow. użytkowa: 83.1 m²
Pow. użytkowa: 115.39 m²
Pow. użytkowa: 126.5 m²
Pow. użytkowa: 172.8 m²