Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineorganistowka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: CIEPŁY DOMEK
52333 odwiedzin | wpisów: 62, komentarzy: 243, obserwuje: 77

Wykańczamy (się)

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Taśma z Hameryki kosztowała mnie prawie 900 zł, mogłem kupić flizelinę i sporo zaoszczędzić, ale nie spotkałem nikogo, kto by narzekał na pękające ściany po tej taśmie, a opinii negatywnych o flizelinie jednak trochę było. Pod taśmę szła zaprawa Vario, a na taśmę, jako wykończenie zielony sheetrock - też droższy niż inne rozwiązania, ale chłopaki polubili go od razu. Łatwa aplikacja i fajne czyszczenie.

Taśmę przed aplikacją należy zamoczyć. Zrobiliśmy nią wszystkie łączenia płaskie i narożniki wewnętrzne - właśnie za te narożniki pokochali ją moi tynkarze.

blog budowlany - mojabudowa.pl

W tym czasie ja i Tata przykręcaliśmy do skosów na poddaszu płyty z pianki PIR "Thermano". Są grube na 12cm i pokryte dwustronnie paroizolacją aluminiową. Ciągłość paroizolacji można zachować tylko poprzez zaklejenie łączeń taśmą, folia ze ścian pionowych została naciągnięta na płyty z zakładem 50cm i zaklejona taśmą. Płyty przykręcaliśmy 20cm wkrętami do krokwii, rolę podrzymania pełniły łaty pod płyty KG. W łatach najpierw nawierciliśmy otwory a następnie leciał wkręt.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zaczęło się malowanie. Najpierw grunt biały "Śnieżka" a na to biała farba. Wyjątek to pokoje potomstwa - córcia zażyczyła sobie najpierw muślinowy - od razu zapytałem jak brzmi normalna nazwa takiego koloru: okazało się że to taki różowy ale nie całkiem, w końcu jednak stanęło na "pomaranczowym". Syn, jak to chłop, powiedział zielony. Na pytanie Żony o odcień, powtórzył, że ma być zielony. Po zakupie nawet nie chciał oglądać wiaderka, zapytał tylko czy zielony. Znaczy - geny ma bardzo męskie :) A oto rzeczony "pomaranczowy":

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zmienił się też plan w międzyczasie: robimy cały dom od razu, nie będziemy się bawić w mieszkanie w parterze i wykańczanie. Czyli poleciała pożyczka (była w założeniach do planu budowy). 

Tata przez cały czas walczył ze schodami - wangi wycinał przy pomocy specjalnego narzędzia z firmy ZTS (zrób to sam):

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Schody mialem też narysowane w 3D w programie sketchup więc było dość łatwo po odpaleniu laptopa na budowie zorientować się co i jak. Wyszły bardzo fajnie - stopień nie jest za szeroki - ma 23cm ale wysokość: 16,7cm to już pełny komfort. Niestety muszą być zabiegowe, ale już się przyzwyczailiśmy. Na razie z braku kasy będą stopnie ze starych parapetów i płyt MFP. Obijemy to jakąś starą wykładziną, jak zapamiętałem z Irlandii. Z czasem będzie dąb i szuflada pod każdym stopniem.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak widać z lewej strony, nie ma tu klasycznej ściany - pomiędzy słupkami konstrukcji będą półeczki na książki i płyty. Wszystko w bieli.

Po pomalowaniu nastąpiło panelowanie. W każdej paczce zawsze jest 8-10 paneli w dziesięciu wzorach, wystarczy posortować i można układać tak, że wychodzii jedna długa deska. U nas to "Świerk tatrzański" firmy Classen - od razu powiem, że panele w tym wzorze (a może i reszta z ofercie), aby zakładka była idealna, muszą mieć w stosunku do poprzedniego panela przesunięty wzór o 1,5cm w prawo. Widać to na tym zdjęciu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie wszystkie zakładki są idealne, ale i tak nie widać łączeń.

blog budowlany - mojabudowa.pl

W trakcie panelowania, wyglądu zaczęła nabierać też dolna łazienka - mniejsza. Pod płytki poszła guma "Mapegum WPS" a w narożniki taśma gumowa "Mapeband". Dodatkowo na wszystkie rurki mankiety gumowe, dzięki którym nie ma żadnej szpary w hydroizolacji.

Gumowanie podłogi zrobiliśmy dopiero po położeniu ścian i zafugowaniu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Płytkowanie ścian było na raty, najpierw do kratkowanej mozaiki - nad nią poszła tylko jedna płytka i zostało do wyschnięcia - chłopaki obawiali się, że większa ilość płytek nad mozaiką po prostu by ją zmiażdzyła.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Płytki jakieś hiszpańskie, wzór Tokio cośtam.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na podłodze leżą natomiast drewnopodobne. Zdjęcia chwilowo brak.

Jutro dokończymy malowanie i podłogę - został salon, wiatrołap i kuchnia. Od wtorku możnaby meblować, ale ciągle nie ma tego nieszczęsnego prądu. Nie tracę jednak wiary, że przed końem roku zamieszkamy i mój szef (czyli x. proboszcz) będzie mógł z okazji kolędy poświęcić nasze gniazdo. Taki był plan 6 miesięcy temu, i jakoś nie mogę uwierzyć, że się nie powiedzie.


Komentarze (6)
autor:asiaislavcio  dodano: 2014-12-21 | 21:40:17
Taśma strait-flex super rozwiązanie, na moje zabudowy poszło tego za jakieś 2 tysie ale przyjemność pracy i jakość wykonania bezcenne.
Dobry wybór ;)
Pzdr
Odpowiedź do asiaislavcio
autor:paulina.i.lukasz  dodano: 2014-12-22 | 16:58:27
Czy tą taśmę się na 100% moczy? Według GipsKartonItd (taki kanał na youtube) - moczy się tylko taśmę papierową - tuff tape idzie bez namaczania..
Odpowiedź do paulina.i.lukasz
autor:asiaislavcio  dodano: 2014-12-22 | 20:07:43
Bez moczenia ponieważ ona wolno chłonie wodę z masy i nie odpaza jak papierowa od płyty g/k, a jeśli zatopisz ją jeszcze na szpachli zbrojonej włóknem np.UNIFLOT z Knaufa to jest super!!!!
Tytuł: ogrzewanie
autor:emigum  dodano: 2015-01-23 | 17:35:25
Chyba się trochę zgubiłem. Jakie masz ogrzewanie? Pisałeś coś, że ma być na prąd. Koncepcja upadła? Dlaczego?
Odpowiedź do emigum
autor:organistowka  dodano: 2015-01-23 | 18:28:32
Grzejniki elektryczne konwekcyjne. Bufor natomiast i piecyk zgazowujący to wymysł. W buforze mam grzałkę elektryczną. Podłączyłem do niego dwa grzejniki po jednym na kondygnację aby w razie awarii prądu mieć alternatywę. Pompka będzie awaryjnie podpięte pod akumulator i przetwornice.
autor:inwestorzy-amatorzy4  dodano: 2015-02-06 | 16:57:48
Nie możemy się już doczekać zdjęć z wykończenia a tu długaaaaaaaaa cisza!
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48417
Liczba wpisów:206273
Liczba komentarzy:872080
Liczba zdjęć:761607
Użytkownicy online:280