Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineorganistowka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: CIEPŁY DOMEK
44892 odwiedzin | wpisów: 60, komentarzy: 230, obserwuje: 70

Łazienka na górze

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Trwają prace z wykończeniem łazienki na poddaszu. Nie będzie płytek. Na ścianach farba pokryta specyfikiem o nazwie "Kafle w płynie", a na podłodze i kilku innych elementach położę drewno Merbau. 30% twardsze od dębu, z najniższą wartością skurczu. Do tego jest po prostu piękne :)

 

Deski będą klejone przy pomocy Sikabond T8 i fugowane Sikaflex FC11 - nieco to drogie, ale jest odporne nawet na działanie wody morskiej. Morza u nas nie ma, czasem Gosia w trakcie kąpieli małe jezioro tylko zrobi.

Tak to ma wyglądać docelowo. Szafki to prawdopodobnie będą dwa regały Kallax z IKEA. Bo są proste i dają kilka możliwości zabudowy pojedynczego kwadratu. Wanna 190x90, producenta jeszcze nie wybrałem.

Oddzielna sprawa to prysznic. Nie chciałem robić innej podłogi w kabinie, tylko optycznie powiększyć łazienkę więc wymyśliłem, że w kabinie deski będą bez fugi, a pod nimi zrobię brodzik z odpływem. Mam na to 66mm przestrzeni, więc miejsce jest. Woda będzie spływać pomiędzy deskami do brodzika i do kanalizacji.



Komentarze (2)
autor:pa.00  dodano: 15 dni temu
kurcze,a jak taka deska w kontakcie z wodą,będzie wyglądała za kilka lat ? rozumiem,że będzie czymś zaimpregnowana,ale mimo to ...woda +drewno ?
autor:zegiestow  dodano: 15 dni temu
Te deski pod prysznicem to chyba zły pomysł. Woda będzie spływała po deskach do brodzika? A jak ten brodzik będziesz czyścił? Przecież tam będzie osad,zanieczyszczenia i z czasem brzydki zapach. Jak dla mnie mało higieniczne.
Pow. użytkowa: 110.5 m²
Pow. użytkowa: 72.6 m²
Pow. użytkowa: 124.9 m²
Pow. użytkowa: 166.6 m²