Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineorganistowka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: CIEPŁY DOMEK
53197 odwiedzin | wpisów: 62, komentarzy: 243, obserwuje: 77
 

Chyba jestem w ciąży.... (zdaniem żony)

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dlaczego? Już piszę. Niby ten Z14 fajny, ale i tak trzeba go przerysować, a dodatkowo poczytałem o kiepskich pod względem konstrukcyjnym, od Z500. Więc chyba trzeba dać go jakiemuś specowi od szkieletów. Tak przerobiłem oryginał:

Z14 - parter

Góra praktycznie zostaje tak samo tylko łazienka z sypialnią przy schodach zamieniły się miejscami.

Dwa: zamarzyłem sobie antresolę nad salonem, i ta całkiem nieźle pasuje w Z7. Skoro zamarzyłem to i narysowałem i wyszło całkiem niegłupio.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z7 poddasze

Czyli - teraz trzeba policzyć koszt budowy jednego i drugiego, przynajmniej zgrubnie i coś wybrać.

Jutro spotkanie z kolejnym architektem. Tym razem Pani, dla odmiany.


Komentarze (3)
autor:nasz-zecik  dodano: 2013-03-24 | 21:09:31
Powodzenia :)
Cieszę się, że szkielet i z14 - przynajmniej będzie mi raźniej, że zawsze jest do kogo zajrzeć.
Pozdrawiam.
Odpowiedź do nasz-zecik
autor:organistowka  dodano: 2013-03-24 | 21:49:28
Jeszcze liczę. Z7 byłby w takiej wersji o tyle praktyczniejszy, że nie wypieramy się w przyszłości trzeciego potomka, a wtedy antresola zabudowana i mam kolejny pokój dla dziecka. W Z14 tak się nie da.
Odpowiedź do organistowka
autor:nasz-zecik  dodano: 2013-03-24 | 22:17:11
Takie decyzje chyba najtrudniejsze,w takim razie udanego wyboru :) w końcu ma się dobrze mieszkać :)

Początek czyli: koncepcje, papiery, czytanie...

autor: organistowka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po dłuuuuuugim zastanawianiu się i przerysowywaniu w SweetHome 3D zdecydowaliśmy z szanowną małżonką, że pieniędzy i marzeń wystarczy nam na mały domek z poddaszem. Działkę dostaliśmy wcześniej od rodziców 20 metrów szeroka, długa na ponad 100. Zdjęcia wrzucę jak zejdzie śnieg. Tymczasem mapka terenu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie wiem czy dostanę pozwolenie na takie odsunięcie się od linii zabudowy sąsiada, policzyłem że tyle mi trzeba aby zimą złapać całe słońce w okna od południa.

Co do chałupy: potrzebujemy domu z czterema sypialniami - jedna będzie moim małym studiem fotograficznym i gabinetem, trzy pozostałe to miejsce dla nas i naszej parki urwisów. Dom nie może być okazały bo mamy tylko 140 tys plus jakąś tam zdolność kredytową, zamiar jest taki aby zamieszkać za max 200tys. Obecnie mieszkamy w wynajmowanym domu więc mamy już meble i wszelkie wyposażenie.

Pozostała do wyboru technologia budowy padło na szkielet bo pozwala na większą energooszczędność. Sam bym sobie wykonał większość robót, firmę potrzebowałbym tylko do postawienia konstrukcji, elewacji i dachu. Mam też kolegę, który za niewielką opłatą pomoże mi wybudować szkielet, jako że sam wykonał już dla siebie dwa takie domy. Trzecia opcja to ja z Tatą (budował jakiś czas w USA szkielety) plus dużo książek i internet i budowa szkieletu, ale w to nie wierzy ani kawałeczek mojej rodziny  :(

Na początku podobała nam się parterówka, jak się nie ma doświadczenia, to na początku wszystko jest proste. Po lekturze internetu wyszło jednak, że taniej będzie postawić coś z poddaszem użytkowym. I tak padło na projekt Z14 z pracowni Z500:

Z14

Z14

 

Niestety nic nie trwa wiecznie, projekt w założeniach jest fajny ale:

1. Od północy nie ma być okien tylko jedne drzwi wejściowe i świetlik dla schodów, dlatego kuchnie doświetlę od wschodu.
2. Schody - polecą na druga stronę wiatrołapu - skos kotłowni nie zaszkodzi a jego brak w kuchni zasadniczo pozwoli ją powiększyć.
3. Kotłownia - zamierzam grzać prądem i dogrzewać jakąś piecokuchnią lub kozą więc zamieni się w pralno-suszarnio-spiżarnię
4. Kominek wylata - nie jesteśmy aż tak romantyczni aby przy nim spędzać wieczory, ściana być może zostanie jako akumulacyjna, może nawet z cegły.
5. Dwa okna w salonie nie mają sensu, zmieniamy na jedno ale duże - witryna z drzwiami. Podobne okno z drzwiami będzie w moim studiu.
6. Dach nad oknem w salonie będzie musiał zejść niżej aby latem nie było piekarnika w salonie - to akurat spodobało nam się w parterówce Z7.
7. Okna połaciowe likwidujemy na rzecz szczytowych

Chyba pasuje dać to komuś do adaptacji. Czyli: szukamy architekta!